Read Sirotci z Brooklynu by Jonathan Lethem Free Online


Ebook Sirotci z Brooklynu by Jonathan Lethem read! Book Title: Sirotci z Brooklynu
The author of the book: Jonathan Lethem
Language: English
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 5.19 MB
Edition: Štrob, Širc & Slovák s.r.o.
Date of issue: September 2008
ISBN: No data

Read full description of the books Sirotci z Brooklynu:

Tato poutavá variace na klasický detektivní román je dílem jednoho z nejnápaditějších současných amerických spisovatelů Jonathana Lethema, kterého poprvé představujeme v České republice. Lionel Essrog je brooklynskou bizarní „hříčkou přírody“, sirotek, postižený Tourettovým syndromem, který nekontrolovatelně vyštěkává vulgarity, přepočítává předměty, dotýká se lidí, porcuje slova na atomy a skládá z nich nová. Spolu s dalšími třemi odchovanci chlapeckého sirotčince pracuje pro dopravní agenturu alias detektivní kancelář známého gangstera Franka Minny. Život bez tohoto charismatického Krále Brooklynu by byl pro něj nepředstavitelný, a tak co na tom, že zakázky, které jim zadává, nejsou zrovna zcela v rámci zákona. Když je však Frank smrtelně pobodán, Lionelův život je zničehonic vzhůru nohama a tento vyděděnec, který je sotva schopný konverzace, se pustí do rozplétání nitek složitého případu. Kniha Motherless Brooklyn je nejen výjimečně originální poctou klasické detektivce od jednoho z nejuznávanějších autorů své generace, ale zároveň strhujícím lidským příběhem Lionela Essroga, jedné z nejzajímavějších postav moderní americké literatury. Kniha získala prestižní cenu amerických kritiků National Book Critics Circle Award v kategorii fikce a také výjimečné ocenění Gold Dagger Award za nejlepší detektivku roku.

Read Ebooks by Jonathan LethemRead information about the author

Ebook Sirotci z Brooklynu read Online! Jonathan Allen Lethem (born February 19, 1964) is an American novelist, essayist and short story writer.

His first novel, Gun, with Occasional Music, a genre work that mixed elements of science fiction and detective fiction, was published in 1994. It was followed by three more science fiction novels. In 1999, Lethem published Motherless Brooklyn, a National Book Critics Circle Award-winning novel that achieved mainstream success. In 2003, he published The Fortress of Solitude, which became a New York Times Best Seller.

In 2005, he received a MacArthur Fellowship


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Sirotci z Brooklynu
Read EBOOK Sirotci z Brooklynu by Jonathan Lethem Online free

Download Sirotci z Brooklynu PDF: sirotci-z-brooklynu.pdf Sirotci z Brooklynu PDF