Read Zvon by Iris Murdoch Free Online


Ebook Zvon by Iris Murdoch read! Book Title: Zvon
The author of the book: Iris Murdoch
Language: English
ISBN 13: 9788070213803
Format files: PDF
The size of the: 316 KB
Edition: Vyšehrad, Praha
Date of issue: 2002
ISBN: 8070213809

Read full description of the books Zvon:

Jemný psychologický román, v němž skupina mužů a žen řeší své osobní i náboženské problémy na letním pobytu v magické blízkosti kláštera.
Starý dům Imberský dvorec, volně spojený s klášterem benediktinek, je sídlem nepočetné laické komunity a několika jejích hostů. Je to společnost různorodá: nevěrná manželka, panovačný manžel, dychtivý student, problematičtí sourozenci - dvojčata, vůdce komunity zmítaný pochybnostmi o sobě a své víře a spalovaný utajovanými city. V romantickém prostředí to pod povrchem konvence vře skrytými křivdami, nedorozuměními a vášněmi. Nálezem tajemného, dávno pohřešovaného zvonu na dně jezera události kulminují, lidské osudy se prudce střetnou a děj nenávratně spěje k tragickému, ale i osvobozujícímu vyvrcholení. Román virtuózně sepsala Angličanka s irskými kořeny, jiskrná vypravěčka lehkého stylu a duchaplných námětů, dáma, jejíž literární postavy se nám dokonale dostanou "pod kůži". Tentokrát nám nabízí příběh poraněných srdcí, plný znepokojivého smutku a zlatavého půvabu pozdního léta

Read Ebooks by Iris MurdochRead information about the author

Ebook Zvon read Online! Dame Jean Iris Murdoch

Irish-born British writer, university lecturer and prolific and highly professional novelist, Iris Murdoch dealt with everyday ethical or moral issues, sometimes in the light of myths. As a writer, she was a perfectionist who did not allow editors to change her text. Murdoch produced 26 novels in 40 years, the last written while she was suffering from Alzheimer disease.

"She wanted, through her novels, to reach all possible readers, in different ways and by different means: by the excitement of her story, its pace and its comedy, through its ideas and its philosophical implications, through the numinous atmosphere of her own original and created world--the world she must have glimpsed as she considered and planned her first steps in the art of fiction." (John Bayley in Elegy for Iris, 1998)
http://en.wikipedia.org/wiki/Iris_Mur...


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Zvon
Read EBOOK Zvon by Iris Murdoch Online free

Download Zvon PDF: zvon.pdf Zvon PDF