Read Milosrdenství by Toni Morrison Free Online


Ebook Milosrdenství by Toni Morrison read! Book Title: Milosrdenství
The author of the book: Toni Morrison
Language: English
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 29.34 MB
Edition: Odeon
Date of issue: June 2010
ISBN: No data

Read full description of the books Milosrdenství:

Nejnovější román Toni Morrisonové v mnohém připomíná její nejlepší a nejvíc oceňovanou knihu – Milovanou. Shodné je nejen téma otroctví, ale i způsob, jakým ho prozaička zpracovává. Příběhy jednotlivých postav, jež jsou stejně jako v Milované zejména ženské, vypráví s neobyčejnou intenzitou, která čtenáře hluboce zasáhne. Děj románu zasadila spisovatelka do doby, kdy Američané práci otroků teprve začínali využívat. Skutečné břímě dějin i pohnuté osobní historie na svých bedrech nese úvodní a klíčová vypravěčka Milosrdenství: celý příběh zahajuje Florensina zpověď, jež rekapituluje svízelnou cestu černé otrokyně k vnitřní svobodě. Její doslova otrockou lásku k africkému kováři zapříčinilo někdejší upření lásky mateřské, a Florens se tudíž zbaví šance na budoucí štěstí zrovna ve chvíli, kdy se jí naskytla možnost jej dosáhnout. A krutou ironií osudu se s matkou v jistém slova smyslu opětovně setká pouze na závěrečných stránkách knihy…
Devátý román Toni Morrisonové je více než důstojným pokračováním toho, co John Updike nazval „vznešeným a nutným literárním projektem, jehož cílem je odhalení hrůz otroctví a potíží, s nimiž se potýkají Afroameričané“. Autorka se tu sice zabývá tzv. velkými tématy jako rasové předsudky, ponížení a nesvoboda, ale v konečném efektu je Milosrdenství daleko poetičtější a mnohoznačnější, než by se na první pohled zdálo.

Read Ebooks by Toni MorrisonRead information about the author

Ebook Milosrdenství read Online! Toni Morrison (born Chloe Anthony Wofford), is an American author, editor, and professor who won the 1993 Nobel Prize in Literature for being an author "who in novels characterized by visionary force and poetic import, gives life to an essential aspect of American reality."

Her novels are known for their epic themes, vivid dialogue, and richly detailed African American characters; among the best known are her novels The Bluest Eye , Song of Solomon , and Beloved , which won the Pulitzer Prize for Fiction in 1988. In 2001 she was named one of "The 30 Most Powerful Women in America" by Ladies' Home Journal.
Ebooks PDF EpubAdd a comment to Milosrdenství
Read EBOOK Milosrdenství by Toni Morrison Online free

Download Milosrdenství PDF: milosrdenstv.pdf Milosrdenství PDF